Він самоусувається від покладених на нього функцій з нагляду і контролю над діяльністю підлеглих. Як показали психологічні дослідження, як стати проджект-менеджером керівники рідко використовують один стиль управління в своїй діяльності. Найчастіше методи і прийоми керівництва залежать від поточної ситуації. Мають значення кваліфікація і психологічний клімат в команді, а також особистісні якості менеджера. Демократичний стиль управління керівника найбільш сприятливий з точки зору психологічного впливу. Такий начальник виявляє щиру цікавість до співробітників і надає їм доброзичливе увагу, враховуючи їхні потреби.
Вибір Оптимального Стилю Керування Персоналом: Інструкції Для Керівників
Крім дорадчого органу, менеджер проекту взаємодіє з членами команди і безпосередньо. Ключова особливість демократичного стилю управління — колективне обговорення проблем. Рішення приймається після того, як всі висловляться і/або проголосують. При цьому демократичний лідер не боїться делегувати повноваження та прагне підтримувати командний дух у роботі.
Формулювання Основної Проблеми Для Вирішення
Адже він передбачає схильність до поблажливості, терпимості і невимогливість. Для ліберального стилю управління характерна повна свобода рішень співробітників. При цьому керівник приймає мінімальне участь в цьому процесі.
Як Вибрати Відповідний Стиль Управління?
Він визначає, як керівник координує завдання, мотивує співробітників та реагує на зміни. Культура держави безпосередньо впливає на стиль управління людини. Слід зазначити, що цей спосіб управління потрібно використовувати в командах, які мають високу експертизою і професіоналізмом.
- У такого начальника в руках опиняється досить влади, щоб нав’язати працівникам свою волю.
- Краще середовище для авторитарного управління включає традиційну культуру, таку як та, яка зазвичай зустрічається в Китаї та деяких інших азіатських країнах.
- Мають значення кваліфікація і психологічний клімат в команді, а також особистісні якості менеджера.
- Вибирайте стиль невтручання для висококваліфікованих співробітників та авторитарний стиль для людей, які можуть виконувати накази.
Важливість Вибору Інструменту Для Керування Командою Проєкту
Такий стиль найбільш ефективний для управління командою професіоналів, які знають свою роботу і не мають потребу в постійному контролі. Розвиток стилю управління вимагає самоаналізу, навчання та зворотного зв’язку від команди. Регулярне оновлення знань, уміння адаптуватися та враховувати потреби співробітників допомагає удосконалювати свої управлінські навички.
Співробітникам компаній представляється відкритий доступ до політики компанії, її цілям і результатам роботи. Звичайно, стилі управління і якості керівника — це поняття, тісно пов’язані між собою. Також йому необхідно володіти чудовими організаторськими, інтелектуальними і психолого-комунікативними здібностями. На початку XX століття Курт Левін описав стиль керівництва як систему методів впливу лідера на своїх підлеглих. Журавльова, стилем управління є цілий комплекс прийомів, використовуваних для вирішення поставлених завдань. Важливо пам’ятати, що вибір стилю управління персоналом не є остаточним рішенням.
Постійне навчання та розвиток є невід’ємною частиною мого професійного зростання, і я вважаю це важливим аспектом успішного управління. Керівництво командою – це не лише про розподіл завдань, а й про взаємодію з людьми. Щоб досягти успіху, керівник має враховувати особливості ситуації та характер колективу.
Патерналисткий стиль управління вважається гнучким, його можна успішно поєднувати з іншими типами лідерства. Особливо популярний в азіатських країнах, де сімейні цінності традиційно відіграють велику роль у культурі і бізнесі. Ефективні менеджери можуть пристосовуватися та вносити зміни до свого стилю управління відповідно до умов та досягнення поставленої мети. Відмінно працює в компаніях, де співробітники мають високий рівень професіоналізму та кваліфікації. Вони мотивовані, легко наслідують приклад лідера, відповідають його очікуванням. Крім того, дуже важливо, щоб і лідер мав високу експертизу, користувався довірою й авторитетом у команди.
Основна мета цього стилю управління – створення менеджером підтримки співробітників, навчаючи їх і наставляючи. Роль менеджера в такому стилі полягає в ролі радника або наставника, а не диктатора. Успіх – це слово часто викликає бачення багатства, слави та професійних досягнень. Надання важливості цим аспектам може бути результатом соціальних і культурних норм, які формують наші уявлення про те, що означає бути « успішним».
Важливо зрозуміти, який із стилів ваш природний, а який ви можете виробити наполегливою працею та рішучістю. Приділіть трохи часу собі, копніть глибше і подумайте, який із стилів виявиться корисним у довгостроковій перспективі. У стилі управління «Спільна співпраця» існує відкритий форум, де ідеї обговорюються всіма членами команди, а співробітники працюють на благо своєї команди. Співробітники почуваються професійно та особисто реалізованими та можуть підвищити свою продуктивність. Менеджери з візіонерським стилем управління – відмінний варіант для невеликих стартапів.
Важливо розуміти, що немає універсального стилю управління, який би підійшов кожній компанії. Кожна компанія має свої особливості та потреби, які мають бути враховані при виборі стилю управління. Підходящий час для використання цього стилю управління це коли організація переживає великі зміни або коли вона хоче вивести інновації на передній план. Участь робочої сили у такий час призведе до позитивних результатів.
Коли проєкти добігають кінця, учасники команди можуть відчувати змішані емоції — від задоволення до тривоги й смутку. Якщо в команді сформувалися близькі професійні відносини, для деяких працівників цей час може бути складним. Знижується фокус на завданнях, тому що люди відчувають невпевненість у тому, що їх чекає далі. Демократичний стиль управління передбачає залучення команди до процесу прийняття рішень, обговорення та облік думок співробітників. Цей стиль сприяє розвитку креативності, підвищення мотивації та покращення командної роботи. Подивіться на свою особистість, навички та рівень зрілості, а потім вирішіть, який стиль вам підходить.
Трансформаційний стиль управління може призвести до збільшення інновацій, ефективності та залучення працівників. Якщо розглядати подібний стиль керівництва з точки зору психології, то він є найбільш несприятливим. Адже керівник в такому разі не сприймає працівника, як особистість. У співробітників постійно придушуються творчі прояви, через що вони стають пасивними.